Nejra Sipović i Nedžad Husić najbolji sportisti Kantona Sarajevo za 2021. godinu

slika za stranice
Sportski savez Kantona Sarajevo održao je svečanu manifestaciju “Izbor sportiste Kantona Sarajevo za 2021. godinu” na kojoj su dodijeljene nagrade za najboljeg sportistu i sportistkinju, za najperspektivnije sportiste i specijalne nagrade.
Svečanost je otvorio ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Samir Avdić koji je kratkom prezentacijom prikazao dosadašnji rad ministarstva i ulaganja u sport, te čestitao novoizabranom predsjedniku Sportskog saveza KS Samiru Šariću.
Nagradu za najbolju sportistkinju Kantona Sarajevo za 2021. godinu dobila je karatistkinja Nejra Sipović , dok je najbolji sportista taekwondoista Nedžad Husić. Najuspješniji junior je karatista Anes Bostandžić, dok je Ada Avdagić iz taekwondoa najbolja juniorka.

Najbolji trener je Haris Husić koji je zajedno sa Nedžadom Husićem predstavljao BiH na Olimpijskim Igrama u Tokiju. Ekipnu nagradu u ženskoj konkurenciji osvojio je Streljački klub Sarajevo, dok su nagradu u muškoj konkurenciji podjelili Klub dizača tegova Bosna i Hrvački klub Bosna.
Nagrade za najperspektivnije sportiste dobili su:
Dunja Karaibrahimović – dizanje tegova
Bakir Đedović- košarka
Ajdin Delić- košarka
Edis Baberović- košarka
Sportski savez KS takođe je dodjelio specijalna priznanja i Judo klubu Bosna za ostvareni sportski podvig, Asmeru Šeti za vrhunski trenerski rezultat, dr. Adnanu Hadžimuratoviću za doprinos u radu Sportskog saveza KS, te Larisi Cerić za ostvarene olimpijske norme u Kantonu Sarajevo za 2021. godinu.
Večerašnjoj manifestaciji prisustvovao je veliki broj zvanica iz svijeta sporta, predsjedavajući skupštine Kantona Sarajevo Elvedin Okerić, načelnici Općina Novo Sarajevo i Stari Grad, Hasan Tanović i Ibrahim Hadžibajrić, ministri iz Vlade Kantona Sarajevo Samir Avdić, Omer Osmanović, Admir Katica, dogradonačelnica  Anja Margetić, Predsjedavajući Gradskog vijeća Jasmin Ademović, član predsjedništva Olimpijskog Komiteta BiH prof. dr. Izet Rađo, te brojni drugi.

Izbor najuspješnijih sportista Kantona Sarajevo u prethodnoj godini zakazan za 17. februar

Sportski savez Kantona Sarajevo, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo i ove godine bira najperspektivnije i najuspješnije sportiste Kantona Sarajevo za 2022. godinu.

Izbor sportiste godine biće održan 17. februara u domu Mladih – Centar Skenderija, sa početkom u 19 sati.

Kao i prethodnih godina i na ovom izboru će biti proglašeni:

Najperspektivniji sportista i sportistkinja kadetskog ili njemu odgovarajućeg uzrasta u pojedinim sportovima,

Najuspješniji trener na osnovu ostvarenog pojedinačnog rezultata,

Najuspješniji trener na osnovu ostvarenog klupskog rezultata,

Najuspješniji junior u muškoj konkurenciji,

Najuspješniji junior u ženskoj konkurenciji,

Najuspješniji sportski klub u ženskoj konkurenciji,

Najuspješniji sportski klub u muškoj konkurenciji,

Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji,

Najuspješniji sportista u ženskoj konkurenciji.

Podsjećamo, nagradu za najbolju sportistkinju Kantona Sarajevo za 2021. godinu dobila je karatistkinja Nejra Sipović , dok je najbolji sportista bio taekwondoista Nedžad Husić.