Bosna i Hercegovina domaćin Svjetskog taekwondo prvenstva za kadete

Nedžad Husić Taekwondo savez BiH

Bosna i Hercegovina biće domaćin Svjetskog taekwondo prvenstva za kadete koje će se održati 2023. godine u Sarajevu. Na današnjoj sjednici Upravnog vijeća svjetske Taekwondo federacije glasalo se između Meksika i Bosne i Hercegovine, a nakon prezentacije pristupilo se glasanju na kojem je naša država dobila domaćinstvo većinom glasova.
“Odlučivalo se između meksičkog Cancuna, jednog od najpoznatijih turističkih gradova svijeta, i Sarajeva, a 90% članova Upravnog vijeća dalo je glas Bosni i Hercegovini što je najbolji pokazatelj našeg statusa u taekwondo svijetu. Predsjednik dr. Choue se zahvalio i dao punu podršku za organizaciju ovog takmičenja. Izuzetno je zadovoljstvo i privilegija dobiti ovakvu odluku i povjerenje svjetske Taekwondo Federacije”, istakao je Vedran Ćubela, generalni sekretar Taekwondo saveza Bosne i Hercegovine.

Podsjećamo, Taekwondo savez BiH ranije je organizovao dva evropska prvenstva, 2020. za seniore i kadete, te 2021. godine za juniore, a sada će po prvi put biti domaćin takmičenja na svjetskom nivou.
“Imamo odlične kapacitete i resurse za organizaciju ovako značajnog takmičenja. Nakon organizacije evropskih prvenstava imamo veliko iskustvo i znanje za uspješnu realizaciju Svjetskog prvenstva. Grad Sarajevo je poznat po Olimpijskim Igrama i EYOF-u, a sada možemo reći da je postao taekwondo grad.  Siguran sam da ćemo se ponovo pokazati kao odlični domaćini” dodao je Ćubela na kraju.