Održan zimski seminar Džudo saveza Federacije Bosne i Hercegovine

džudo savez

Proteklog vikenda u organizaciji Džudo saveza Federacije Bosne i Hercegovine u hotelu “Hills” održan je trenerski i sudijski seminar, te polaganje za majstorske pojaseve.

Na trenerskom seminaru učešče je uzelo 50 trenera iz klubova sa područja Federacije Bosne i Hercegovine, dok je predavač na seminaru bio Evropski prvak iz 2011.godine Prof.dr Amel Mekić.

Sudijski seminar je okupio 30 sudija iz Federacije Bosne i Hercegovine i najviše se razgovaralo na temu novih pravila džudo sporta koja stupaju na snagu od januara 2022. godine. Predavač na seminaru je bio predsjednik sudijske komisije Zijad Sejdinović

Nakon što je završen trenerski i sudijski seminar održano je i polaganje za DAN pojaseve. Pred komisiju je izašlo 27 kandidata i svi su uspješno položili, te na taj način postali majstori džudo sporta.

Džudo savez Federacije Bosne i Hercegovine je ponosan na rad klubova unutar saveza kao i na sve nove majstore džudo sporta.