Iman Avdić među 30 najboljih plivača na svijetu

Iman Avdić

U Abu Dabiju danas je počelo 15. Svjetsko prvenstvo u plivanju u 25-metarskim bazenima.

U konkurenciji 998 plivača i plivačica boje Bosne i Hercegovine brane četvero takmičara – Lana Pudar (u diciplinama 50 m leptir, 100 m leptir, 200 m leptir) i Iman Avdić (400 m slobodno, 200 m mješovito, 400 m mješovito) te Emir Muratović (50 m leptir, 50 m slobodno, 100 m slobodno) i Nikola Bjelajac (50 m leptir, 100 m leptir i 200 m leptir).

Prva od bh. predstavnika jutros je nastupila 14-godišnja Sarajka Iman Avdić, koja je u kvalifikacijama discipline 400 m mještovito postigla 27. vrijeme s rezultatom četiri minute i 47,42 sekunde.

Sportski savez Kantona Sarajevo čestita sjajnoj Iman na ostvarenom vrhunskom rezultatu.