Učiniti sve da ne dođe do ukidanja ‘pondera 2’

sportski savez ks

Sportski savez Kantona Sarajevo uputio je apel svim nadležnim institucijama da učine maksimalne napore kako ne bi došlo do ukidanja “pondera 2”.

Previđenim ukidanjem “pondera 2”, Kanton Sarajevo bi dobio stotinu miliona KM manje, što bi za posljedicu imalo izradu drugačijeg budžeta, a krajnji rezultat bio bi smanjenje ili čak ukidanje budžetske stavke “Tekući transferi iz oblasti sporta neprofitnim organizacijama”.

Smanjenje ili ukidanjem navedene stavke izdvajanja iz budžeta za projekte, sportske manifestacije, sportska takmičenja, te sve ono što je neophodno da bi se realizovao bilo koji oblik sportskih aktivnosti, bio on amaterskog ili vrhunskog sportskog nivoa, za posljedicu bi imalo direktan udar na sva sportska udruženja koja egzistiraju na području Kantona Sarajevo.

– Apsolutno smatramo neprihvatljivim ukidanje Pondera 2, te smatramo kako bi se tim činom dovelo u pitanje funkcionisanje sportskih udruženja koja u ovim teškim uslovima pandemije i otežanih prilika privređivanja iznalaze maksimalne napore i mogućnosti kako ne bi doveli u pitanje organizaciju i realizaciju takmičenja u raznim sportskim disciplinama.