Džumhur prošao u finale kvalifikacija, za plasman na Australian Open igra protiv Trungellitija

damir-dzumhur-speaks-highly-of-adria-tour-player-field-

Damir Džumhur (ATP 161.) se plasirao u finale kvalifikacija za Australian Open, gdje će igrati protiv Marca Trungellitija (ATP 198.).
Džumhur je u drugom kolu kvalifikacija igrao protiv domaćeg takmičara Rinkyja Hijikate. Naš teniser je dobio prvi set rezultatom 6:4, u drugom je poveo 2:1, nakon čega je Australac predao meč.

U borbi za plasman u glavni žrijeb Australian Opena Džumhur će igrati protiv Trungellitija, koji je sa 7:5, 6:4 izbacio Pedra Cachina.

Ovo će biti prvi duel Džumhura i Trungellitija nakon deset godina. U 2012. godini Argentinac je slavio 2:1 u setovima.

Meč Džumhur – Trungelliti će biti odigran večeras poslije ponoći, a tačan termin bit će poznat uskoro.