Mlada bh. atletičarka Emina Omanović ostvarila treći rezultat u svijetu u skoku u dalj

Emina Omanović AK Sarajevo

Članica Atletskog kluba Sarajevo, Emina Omanović rođena 2007. godine (U16 kategorija) trenutno se nalazi na 3.mjestu U18 Svjetske TOP liste u skoku u dalj u dvorani.
Rezultatom 5.87 ne samo da je postavila apsolutni rekord BiH u skoku u dalj u dvorani, već je i ispunila normu za U18 Evropsko prvenstvo.
Iako je ispunila normu za ovo takmičenje prema pravilima Evropske Atletike zbog nedovoljno godina nema pravo nastupa.
Emina će imati pravo nastupa na Eyof-u 2022 u Slovačkoj.

Sportski savez Kantona Sarajevo čestita Emini, njenim trenerima kao i Atletskom klubu Sarajevo na postignutim rezultatima.