Mirza Delibašić Kinđe kandidat za Kuću slavnih NBA lige

mirza-delibasic

Najbolji bosanskohercegovački sportista u historiji Mirza Delibašić Kinđe jedan je od kandidata za ulazak u Kuću slavnih NBA lige, objavljeno je na zvaničnoj stranici najjače košarkaške lige na svijetu.

Pokojni Kinđe se nalazi među 16 kandidata u kategoriji internacionalcima. Pored legende KK Bosna i prvog selektora naše reprezentacije, sa prostora bivše Jugoslavije među kandidatima su i Dušan Ivković, Radivoj Korać, Đuzepe Đerđa i Ranko Žeravica.

Imena odabranih za ulazak u Kuću slavnih će biti poznata 18. februara tokom Ol-star vikenda koji se održava u Klivlendui, a svečana ceremonija će biti obavljena 9. i 10. septembra u Springfildu.

Podsjećamo, Mirza Delibašić je član Kuće slavnih FIBA-e od 2007. godine.