Proglašeni najuspješniji atletičari, atletičarke i treneri Kantona Sarajevo za 2021. godinu

Atletika Vijesti

U Centru za kulturu i edukaciju u okviru Centra “Safet Zajko” održana je svečanost dodjele priznanja najuspješnijim atletičarima, atletičarkama i atletskim trenerima Kantona Sarajevo za 2021. godinu.Organizator manifestacije bio je Atletski savez Kantona Sarajevo, u saradnji sa Ministarstvom kulture i sporta Kantona Sarajevo na čelu sa ministrom, gospodinom Samirom Avdićem. Na prvoj svečanosti koju organizuje Atletski savez Kantona Sarajevo ovim povodom, proglašeni su najuspješniji u konkurenciji juniora i seniora.

Najuspješnija juniorka je Maša Garić, članica AK Novi Grad, dok je u konkurenciji juniora to priznanje pripalo Adiju Čizmi, članu AK Sarajevo.

Priznanje za najuspješniju seniorku pripalo je Almi Hrnjić, članici AK Novi Grad dok je njenom klupskom kolegi Kemalu Mešiću pripalo priznanje za najuspješnijeg seniora. Najuspješnija atletska trenerica u 2021.godini je Vahida Kozić iz AK Sarajevo.

Na ceremoniji proglašenja dodijeljene su i zahvalnice atletskim radnicima koji su godinama stvarali i razvijali atletiku u Kantonu Sarajevo kao i pojedincima i organizacijama koji su podržavali i podržavaju Atletski savez Kantona Sarajevo.