Sparsi odličnom igrom u završnici savladali Sutjesku

kk sparsi sarajevo

Sparsi su na Ilidži u uzbudljivom meču 5. kola ABA 2 lige pobijedili Sutjesku rezultatom 86:79.

Sarajevski tim je imao prednost poslije prvog perioda, ali su Crnogorci uzvratili u drugoj dionici te su na odmor otišli s prednošću.

U nastavku su Sparsi bili bolji i imali su prednost do posljednjeg minuta kada Sutjeska poravnava rezultat (77:77).

Susret je prelomila trojka Vrbice, a do kraja meča je Hasandić sa četiri poena donio pobjedu bh. predstavniku.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Abell sa 20 poena, pratio ga je Vrbica sa 17 te Durnik i Hasandić sa po 14 poena.

Kod poraženog tima najbolji je bio Tomašević sa 22 poena koji je ujedno bio i najefikasniji pojedinac susret.

Sparsi su s ovom pobjedom na omjeru 3:2 te se opravdano mogu nadati plasmanu u play-off. U narednom kolu igraju protiv ekipe MZT Skoplje.