Mirza Nikolajev u odličnoj formi pred Olimpijske igre

Mirza Nikolajev 2

Bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev je u sve boljoj formi pred Olimpijske igre u Pekingu.

Nikolajev je  nastupio na pet utrka Svjetskog kupa, a najbolji plasman je ostvario proteklog vikenda u Innsbrucku.Dvadesetogodišnji Nikolajev je u Austriji zauzeo 19. poziciju na takmičenju Kupa nacija.

Prethodno, Mirza je osvojio 32. mjesto u Pekingu, 23. i 38. u Sočiju, te 28. u Altenbergu.U poretku Svjetskog kupa Nikolajev zauzima 40. poziciju sa 14 bodova, dok je u Kupu Nacija na 34. mjestu sa 64 boda.

Krajem godine Nikolajev putuje u njemački Winterberg gdje će voziti utrku Svjetskog kupa, a do Olimpijskih igara će nastupiti u Svjetskom kupu u latvijskoj Siguldi, njemačkom Oberhofu i švicarskom St. Mortizu.

Olimpijske igre se održavaju u Pekingu od 4. do 20. februara, a takmičenje u sankanju počinje 5. februara.

Sportski savez Kantona Sarajevo čestita Mirzi na ostvarenom rezultatu.