Mirza Nikolajev u odličnoj formi pred Olimpijske igre

Mirza Nikolajev 2

Bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev je u sve boljoj formi pred Olimpijske igre u Pekingu.

Nikolajev je  nastupio na pet utrka Svjetskog kupa, a najbolji plasman je ostvario proteklog vikenda u Innsbrucku.Dvadesetogodišnji Nikolajev je u Austriji zauzeo 19. poziciju na takmičenju Kupa nacija.

Prethodno, Mirza je osvojio 32. mjesto u Pekingu, 23. i 38. u Sočiju, te 28. u Altenbergu.U poretku Svjetskog kupa Nikolajev zauzima 40. poziciju sa 14 bodova, dok je u Kupu Nacija na 34. mjestu sa 64 boda.

Krajem godine Nikolajev putuje u njemački Winterberg gdje će voziti utrku Svjetskog kupa, a do Olimpijskih igara će nastupiti u Svjetskom kupu u latvijskoj Siguldi, njemačkom Oberhofu i švicarskom St. Mortizu.

Olimpijske igre se održavaju u Pekingu od 4. do 20. februara, a takmičenje u sankanju počinje 5. februara.

Sportski savez Kantona Sarajevo čestita Mirzi na ostvarenom rezultatu.

Sportski savez Kantona Sarajevo na novoj adresi

Sportski savez Kantona Sarajevo obavještava sportsku javnost i učesnike sportskog sistema Kantona Sarajevo da su nove prostorije saveza u Privrednom gradu Skenderija, adresa Terezija bb.

Radno vrijeme saveza je radnim danom od 8 do 16 sati.

Vivicitta 2022 održana u Sarajevu, trčalo nekoliko stotina učesnika

Utrka Vivicitta, koja koristi trčanje kao alat za promociju humanih prava i vrijednosti, održana je jutros u Sarajevu nakon dvogodišnje pauze uzrokovane pandemijom.

Manifestaciju je organizovao Sportski savez Kantona Sarajevo uz podršku Ministarstva kulture i sporta KS, a generalni organizator je UISP (Unione Italiana Sport per tutti) iz Italije. Utrku je zvanično otvorio ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Samir Avdić koji je učesnicima poželio puno sreće uz poruke mira, kako i glasi ovogodišnji slogan utrke.

Najbolji rezultat u zvaničnoj utrci ostvario je Samir Halilović, drugo mjesto zauzeo je Alen Memić, dok je trećeplasirani bio Jasmin Pajević. Kod žena najbrža je bila Alma Hrnjić, drugoplasirana je bila Amela Trožić, a treće mjesto je zauzela Irma Kristić.

Trkači su bili podijeljeni u šest kategorija, a osim navedenih takmičara, trčali su učenici osnovnih i srednjih škola, fakulteta, rekreativci i veterani.

U kategoriji osnovnih škola prva tri mjesta kod dječaka osvojili su Hanan Katana, Dogoja Ahmed i Sergej Vražalica. Najbrža djevojčica bila je Nadža Bejdić, drugoplasirana je bila Laura Kujačić, a treće mjesto osvojila je Ema Hodžić.

Adnan Efendić osvojio je prvo mjesto u kategoriji srednjih škola, Dino Halilović bio je drugi, dok je trećeplasirani bio Harun Delalić. Kod djevojaka u kategoriji srednjih škola Meldina Osmanović je zauzela prvo mjesto, dok su Nejra Sipović i Hana Hajdarpašić osvojile drugo i treće mjesto.

Studenti fakulteta sporta i tjelesnog odgoja osvojili su prva tri mjesta u kategoriji muškaraca, a to su Adi Čizmo, Ismar Merdžić i Nedim Lepenica. Kod djevojaka najbrža je bila Emina Begić sa Elektrotehničkog fakulteta.

Kod veterana najbolji rezultat ostvario je Esad Lizde, drugi je bio Haso Hubijar, dok je Kukuruzović Hazim zauzeo treće mjesto. Najbrža veteranka bila je Bojana Đurđević.

Na utrci je učestvovalo nekoliko stotina takmičara, a nagrade najboljima dijelili su ministar kulture i sporta KS Samir Avdić, predsjednik Sportskog saveza Kantona Sarajevo, Samir Šarić, i predstavnici sponzora.