Iman Avdić nastupom na 200 metara mješovito završila učešće na Svjetskom prvenstvu

Iman Avdić

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić je nastupom u utrci na 200 metara mješovitim stilom završila učešće na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju.
Avdić, koja je nedavno napunila 14 godina, je u jutrošnjim kvalifikacijama zauzela 29. mjesto, što je uspjeh kada se zna da je bila najmlađa takmičarka.

Avdić može biti zadovoljna nastupima u Abu Dhabiju. Podsjetimo, ona je jedina od naših predstavnika ispunila četiri norme, no odlučila je ne nastupiti u disciplini 200 metara slobodnim stilom kako bi se fokusirala na utrku 400 metara mješovito, koja je bila održana istog dana.

Ispostavilo se da je donijela ispravnu odluku s obzirom na to da je osvojila 27. mjesto.

Ona je također plivala i 400 metara slobodnim stilom, gdje je zauzela 34. poziciju.

U narednoj godini Iman očekuju evropska prvenstva za seniore i juniore te Svjetsko prvenstvo za juniore, a ona i njen trener i otac Evelin su istakli kako najbolje rezultate očekuju na Evropskom olimpijskom festivalu (EYOF), koji će biti održan u Slovačkoj krajem jula iduće godine.