Iman Avdić nastupom na 200 metara mješovito završila učešće na Svjetskom prvenstvu

Iman Avdić

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić je nastupom u utrci na 200 metara mješovitim stilom završila učešće na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju.
Avdić, koja je nedavno napunila 14 godina, je u jutrošnjim kvalifikacijama zauzela 29. mjesto, što je uspjeh kada se zna da je bila najmlađa takmičarka.

Avdić može biti zadovoljna nastupima u Abu Dhabiju. Podsjetimo, ona je jedina od naših predstavnika ispunila četiri norme, no odlučila je ne nastupiti u disciplini 200 metara slobodnim stilom kako bi se fokusirala na utrku 400 metara mješovito, koja je bila održana istog dana.

Ispostavilo se da je donijela ispravnu odluku s obzirom na to da je osvojila 27. mjesto.

Ona je također plivala i 400 metara slobodnim stilom, gdje je zauzela 34. poziciju.

U narednoj godini Iman očekuju evropska prvenstva za seniore i juniore te Svjetsko prvenstvo za juniore, a ona i njen trener i otac Evelin su istakli kako najbolje rezultate očekuju na Evropskom olimpijskom festivalu (EYOF), koji će biti održan u Slovačkoj krajem jula iduće godine.

Sportski savez Kantona Sarajevo na novoj adresi

Sportski savez Kantona Sarajevo obavještava sportsku javnost i učesnike sportskog sistema Kantona Sarajevo da su nove prostorije saveza u Privrednom gradu Skenderija, adresa Terezija bb.

Radno vrijeme saveza je radnim danom od 8 do 16 sati.

Vivicitta 2022 održana u Sarajevu, trčalo nekoliko stotina učesnika

Utrka Vivicitta, koja koristi trčanje kao alat za promociju humanih prava i vrijednosti, održana je jutros u Sarajevu nakon dvogodišnje pauze uzrokovane pandemijom.

Manifestaciju je organizovao Sportski savez Kantona Sarajevo uz podršku Ministarstva kulture i sporta KS, a generalni organizator je UISP (Unione Italiana Sport per tutti) iz Italije. Utrku je zvanično otvorio ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Samir Avdić koji je učesnicima poželio puno sreće uz poruke mira, kako i glasi ovogodišnji slogan utrke.

Najbolji rezultat u zvaničnoj utrci ostvario je Samir Halilović, drugo mjesto zauzeo je Alen Memić, dok je trećeplasirani bio Jasmin Pajević. Kod žena najbrža je bila Alma Hrnjić, drugoplasirana je bila Amela Trožić, a treće mjesto je zauzela Irma Kristić.

Trkači su bili podijeljeni u šest kategorija, a osim navedenih takmičara, trčali su učenici osnovnih i srednjih škola, fakulteta, rekreativci i veterani.

U kategoriji osnovnih škola prva tri mjesta kod dječaka osvojili su Hanan Katana, Dogoja Ahmed i Sergej Vražalica. Najbrža djevojčica bila je Nadža Bejdić, drugoplasirana je bila Laura Kujačić, a treće mjesto osvojila je Ema Hodžić.

Adnan Efendić osvojio je prvo mjesto u kategoriji srednjih škola, Dino Halilović bio je drugi, dok je trećeplasirani bio Harun Delalić. Kod djevojaka u kategoriji srednjih škola Meldina Osmanović je zauzela prvo mjesto, dok su Nejra Sipović i Hana Hajdarpašić osvojile drugo i treće mjesto.

Studenti fakulteta sporta i tjelesnog odgoja osvojili su prva tri mjesta u kategoriji muškaraca, a to su Adi Čizmo, Ismar Merdžić i Nedim Lepenica. Kod djevojaka najbrža je bila Emina Begić sa Elektrotehničkog fakulteta.

Kod veterana najbolji rezultat ostvario je Esad Lizde, drugi je bio Haso Hubijar, dok je Kukuruzović Hazim zauzeo treće mjesto. Najbrža veteranka bila je Bojana Đurđević.

Na utrci je učestvovalo nekoliko stotina takmičara, a nagrade najboljima dijelili su ministar kulture i sporta KS Samir Avdić, predsjednik Sportskog saveza Kantona Sarajevo, Samir Šarić, i predstavnici sponzora.