Košarkaši Sparsa bolji od Proma, pobjednika odlučila sjajna treća dionica domaćeg tima

SONY DSC

Košarkaši Sparsa upisali su sigurnu pobjedu u meču 9. kola Prvenstva BiH, a oni su na domaćem parketu savladali Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 81:72.

Gosti su bolje otvorili susret i uvodnim minutama susreta imali prednosti prednost od 6:1, no Spars vrlo brzo dolazi do izjednačenja, a kasnije i preokreta. Prvu četvrtinu završava u svoju korist rezultatom 22:18.

U nastavku susreta Promo dolazi dva puta do izjednačenja sredinom druge dionice, da bi do kraja poluvremena vidjeli rezultatsku klackalicu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi Spars preko Imrana Polutka u posljednjim sekundama poluvremena došao u vodstvo i rezultat poluvremena 41:39.

Spars je dobro otvorio drugo poluvrijeme i već u trećem period stekao je prednost od 15 poena (66:51). Posljednju dionicu košarkaši sarajevskog kluba odigrali su rutinski, nisu dopustili da se protivnik rezultatski približi i tako upisali šestu pobjedu u Prvenstvu BiH.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Imran Polutak sa 16 poena, Aleksa Gatarić je ubacio 13 poena, a Arijan Lakić 11 poena.

U ekipi Proma Dylan Carl sa 14 poena, te po 13 poena dodali su Anthony Adger i Aleksandar Ilić.

Rezultat po četvrtinama:

Spars – Promo 81:72 (24:18, 17:21, 25:12, 15:21)