Tanović i Dorn druge nakon prve etape na Svjetskom kupu

lejla tanović

Najbolja bh. biciklistkinja, Lejla Tanović, i njena timska partnerica Stefani Dorn (Stefanie Dohrn) zauzele su drugo mjesto na prvoj od ukupno šest etapa na Svjetskom kupu u Španiji “Andalucia Bike Race”, prenosi Fena.

Borba za drugo mjesto je bila izuzetno uzbudljiva s obzirom na to da su Tanović i Dorn nakon tri sata i 44 minute utrkivanja stekle prednost od samo 11 sekundi ispred trećeplasiranih Žanin Šnajder (Janine Schneider) i Irine Lucelšvab (Luetzelschwab).
Veoma težak prvi dan utrkrivanja s obzirom da smo na početku zauzimale 4. mjesto sa zaostatkom većim od dvije minute u odnosu na drugoplasirane takmičarke.

Borba za drugo mjesto trajala je do samog cilja te smo timskom vožnjom uspjele zauzeti drugo mjesto sa prednošću od 11 sekundi.

– Stefani i ja smo zadovoljne sa onim što smo pokazale danas ali ostaje još pet dana utrkivanja ispred nas tako da je sada najbitniji oporavak i priprema za sutrašnju etapu, rekla je Tanović.

Danas je na rasporedu druga etapa “Andalucia Bike Race” u dužini od 65 kilometara i 2.300 metara visinskog uspona.

Ekipa Sportskog saveza Kantona Sarajevo čestita Lejli na ostavrenom rezultatu i želi joj puno sreće i uspjeha u narednim utkama Svjetskog kupa.