Vlada Kantona Sarajevo nagradila Lanu Pudar sa 30.000 KM

Vlada Kantona Sarajevo i Lana Pudar

Vlada Kantona Sarajevo donijela je odluku da izdvoji 30.000 KM kao nagradu za izuzetne uspjehe mlade bosanskohercegovačke plivačice Lane Pudar.

Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto i ministri u Vladi ugostili su danas 15-godišnju plivačicu koja je nedavno na Svjetskom prvenstvu održanom u Abu Dabiju, u disciplini 200 metara delfin, osvojila bronzanu medalju.

Ministar kulture i sporta KS Samir Avdić istakao je ovom prilikom da resorno ministarstvo i Vlada KS pokazuju visok nivo empatije i odgovornosti prema onome što radi ne samo Lana, nego i svi ostali vrhunski bh. sportisti.

“Ovo je poseban dan za sve nas i izuzetna je čast biti u društvu naše Lane i njenih trenera Alene Ćemalović i Damira Đedovića. Ovo je definitivno bila godina plivačkog sporta. Institucionalna podrška sportskim uspjesima, kako Ministarstva kulture i sporta KS, tako i cijele Vlade KS, neće izostati ni naredne godine”, rekao je ministar Avdić, koji je sa premijerom i ministrima čestitao Lani i njenim trenerima na velikom uspjehu.

Ministar Avdić dodao je da je danas na Olimpijskom bazenu Otoka obilježen i zapažen rezultat 14-godišnje plivačice Iman Avdić, koja je na prvenstvu nastupila u disciplinama 400 metara mješovito, 400 metara slobodno i 200 metara mješovito.

“Od srca upućujem čestitke Iman i njenom treneru Evelinu Avdiću na svim postignutim rezutatima, posebno zbog činjenice da je i ova godina, kao i prethodna, bila izuzetno teška, pandemijska. Kada jedna 14-godišnjakinja ispliva četiri A norme, mislim da to pokazuje da ima svijetlu budućnost. Naša podrška neće izostati”, rekao je ministar Avdić.