Judo klub Bosna je 28 godina zaredom najbolji klub u Bosni i Hercegovini

Bosna JK

Proteklog vikenda u Bijeljini je održano džudo prvenstvo Bosne i Hercegovine za seniore i seniorke.
Judo klub Bosna, koji je dugo godina najbolji klub u našoj državi je ponovno osigurao seniorsku ekipnu titulu sa 8 zlatnih,
tri srebrene i jednom brončanom medaljom.

U ženskoj konkurenciji zlata su osvojile:
Mila Petrović do 52 kg
Anđela Samardžić do 57kg
Aleksandra Samardžić do 70kg
U muškoj konkurenciji zlata su osvojili:
Ahmed Mulalić do 60kg
Kerim Hasić do 90 kg
Toni Miletić do 100kg
Srebro je osvojio Husein Gegić -73kg
Brozane medalje osvojili su
Hadis Jerlagić do 100kg
Edin Malagić +100kg
U OPEN konkurenciji za musškarce zlato je osvojio Toni Miletić, srebro Edin Malagić, a bronze Sanjin Ibragić i Hadis Jerlagić.
U OPEN konkurenciji za zene zlato je osvojila Ajna Borančić, a srebro Dragana Paunić.
Pod rukovodstvom trenera Branislava Crnogorca ova sjajna ekipa je opravdala ulogu favorita na najznačajnijem takmičenju u državi.

Čestitke prof.dr Branislavu Crnogorcu i svim osvajačima medalja želi ekipa Sportskog saveza Kantona Sarajevo.