JC BOSNA

Hamze Hume 2

Podijeli sa prijateljima:

O Klubu

Judo klub Bosna osnovan je 1960.godine. Takmičari ovoga kluba u njihovoj dugoj sportskoj historiji pamte mnoge uspjehe. Takmičari ovoga kluba su nositelji evropskih, svjetskih juniorskih i seniorskih medalja, i olimpijskih medalja za mlade sportiste U18. Ekipa Judo kluba Bosna u dva navrata je ponijela titulu ekipnog šampiona Jugoslavije. Dakle jedan od klubova sa najdužom tradicijom, klub iznimnog rejtinga. Za ovaj klub su nastupali i najbolji džudista i džudašica ikada, evropski seniorski prvak Amel Mekić i i viceprvakinja svijeta Larisa Cerić kao i braća Lukač, braća Miladin, sestre Samardžić,Eldin Omerovic,Rijad Dedeić, Sadikovic,Toni i Dea Miletić,braća Mulalić,braća Hasić,Hadis Jerlagić, Husein Gegić i drugi. Trener prvog tima Judo Kluba Bosna je prof.dr Branislav Crnogorac.
Stavka Informacija
Email adresa jaha.arijana@gmail.com
Broj telefona 033 553 330
Odgovorna osoba Šerkan Talić
Web stranica nema
Broj članova 150

Informacije utvrđene putem Matične Evidencije klubova na prostoru Kantona Sarajevo od strane Sportskog saveza Kantona Sarajevo.

logo-img-placeholder

Judo Savez