Izbor sportiste godine Kantona Sarajevo za 2020. godinu

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Foto Galerija

Dana 24.02.2021. godine u dvorani Doma mladih – Centra Skenderija održan je 28. po redu Izbor sportiste Kantona Sarajevo za prethodnu godinu. Ovogodišnja manifestacija održana je u okolnostima koji su bitno drugačiji od prethodnih godina, obzirom da smo samu organizaciju i relizaciju ovog tradicionalnog projekta Sportskog saveza KS morali prilagoditi zdravstveno – epidemiološkoj situaciji u KS, a prema uputama Kriznog štaba Federacije BiH i Ministarstva zdravstva KS.

Kao i prethodnih godina dodjeljene su diplome za perspektivne sportiste Kantona Sarajevo i priznanja za ostvareni vrhunski rezultat u 2020.godini. Nagrađeno je ukupno 25 sportista i sportiskinja, od čega je 12 diploma za perspektivne sportiste i 13 priznanja za ostvareni vrhunski sportski rezultat.

Priznanja:

1. KLUB DIZAČA TEGOVA “BOSNA”

2. STRELJAČKI KLUB “SARAJEVO “

3. TAEKWONDO KLUB “NOVI  GRAD”

4. VATERPOLO KLUB “INVICTUM”

5. OKK SPARS SARAJEVO

6. STONOTENISKI KLUB “SPIN 2012”

7. LARISA CERIĆ - JUDO

8. TONI MILETIĆ - JUDO

9. KEMAL MEŠIĆ – ATLETIKA

10. 10.MERIS MUHOVIĆ - KARATE

11. HANA KAHRIMAN – RITMIČKA GIMNASTIKA

12. ŠAHOVSKI KLUB SARAJEVO - ŠAH

13. RUKOMETNI KLUB HADŽIĆI-RUKOMET

Diplome:

1. NEJLA KALAČA – Dizači tegova

2. PETRA JURIĆ - Tenis

3. ADNA REBRONJA - Karate

4. OKAN IMAN – Streljaštvo

5. ADA AVDAGIĆ - Taekwondo

6. SPAHOVIĆ ARIJAN - Hrvanje

7. LARA MUSA - Gimnastika

8. HARUN ZRNO - Košarka

9. FAKIĆ RAIF - Stoni tenis

10. ARSLAN MULALIĆ - Judo

11. MAŠA GARIĆ – Atletika

12.TARIK GAZIJA - Šah

Generalni pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, a organizator je Sportski savez Kantona Sarajevo.

Saradnici u realizaciji ovog projekta su Dom mladih – Centar Skenderija, štamparija Eldžam trade Sarajevo, Savez samostalnij sindikata BiH i knjigovdstvena agencija MD Plus Sarajevo.

Nadamo se da će sljedeća manifestacija Izbora Sportiste proteći kao i prethodih godina, a svim sportistima želimo mnogo uspjeha u radu i izazovima koji su pred njima, kako na sportskom, tako i na društvenom planu.

O savezu

Sportski savez Kantona Sarajevo je udruženje koje kroz animiranje različitih aktera i stvaranje uslova za aktivno bavljenje sportom, aktivno doprinosi razvoju sportske, kulturne, socijalne, ekološke, humanitarne svijesti.“

©2021 Sportski savez Kantona Sarajevo. All Rights Reserved. Designed By "superm" - Sarajevo